Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Chill out room,..... (mpla, mpla, mpla...) - Page: 187

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

aledjoPRO InfinityMember since 2005
 

Posted Sun 06 Nov 11 @ 9:06 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
 

Posted Mon 07 Nov 11 @ 1:33 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
Έψαχνε … βαζελίνη !

Ένας μαύρος κατάδικος στην Καλιφόρνια, 1.95, 140 κιλά με ξυρισμένο κεφάλι και μούσι, καταφέρνει να αποδράσει από τη φυλακή που τον κρατούσαν για 10 χρόνια.
Είχε φάει ισόβια για ληστεία με φόνο που είχε κάνει με τα χέρια του.Καθώς έτρεχε στα χωράφια για να ξεφύγει, βρίσκει ένα σπίτι και μπαίνει μέσα σπάζοντας την πόρτα.Βρίσκει ένα νεαρό ζευγάρι που κοιμόταν στο κρεβάτι του.
Πιάνει τον σύζυγο, τον πετάει από το κρεβάτι και τον δένει σε μία καρέκλα.Δένει και τη γυναίκα στο κρεβάτι και πέφτει από πάνω της. Τη φιλάει στον λαιμό και στη συνέχεια σηκώνεται και μπαίνει στο μπάνιο.Ο άνδρας δεμένος στην καρέκλα λέει φοβισμένος στην γυναίκα του:
-Κοίτα, αυτός ο τύπος είναι εγκληματίας, πρέπει να την έχει κοπανήσει από τη φυλακή, είδες τα ρούχα του; Είναι ρούχα φυλακισμένου. Πιθανό να μην έχει δει γυναίκα πολλά χρόνια. Τον είδα πως φίλαγε το λαιμό σου!
Αν σου ζητήσει σεξ, μην αντισταθείς, μη πεις όχι, μη παραπονεθείς, γιατί μπορεί να μας σκοτώσει και τους δύο. Δώσ’ του ότι σου ζητήσει. Δωσ’ του ικανοποίηση, μη κινδυνέψουμε. Μη τον θυμώσεις! Να φανείς δυνατή γλυκιά μου. Σ’ αγαπάω πολύ!Και η γυναίκα του απαντάει:
-Δε φίλαγε το λαιμό μου. Ψυθίριζε στο αυτί μου… Μου είπε ότι σε βρίσκει πολύ σέξυ και με ρώτησε αν έχουμε βαζελίνη στο μπάνιο. Να φανείς δυνατός χρυσέ μου.
Και εγώ σ’ αγαπάω πολύ…
 

Posted Tue 08 Nov 11 @ 5:57 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
thymamai palia pou epsaxna ena programa gia na exo to kefali mou isyxo gia ti douleia, mi mou parei kaneis ta mp3 apo to laptop me usb sticks i dvdrw kai to syzitagame edo kai den eixame brei lysi.

simera tyxaia epesa pano se ena tetoio programa pou einai ola ta lefta!
http://www.gilisoft.com/product-usb-lock.htm

kleidonei ta usb sticks diladi oxi genika tis thyres usb opos alla programata!
exei kai tin epilogi na douleuoun ta usb sticks MONO gia na ta diabazei kai oxi gia na mporei na grapsei se auto.

to exeis sto laptop diladi, erxetai o allos, bazei to usb stick tou gia na paiksei ta tragoudia tou alla de mporei na antigrapsei tipota!

to idio kai gia to dvdrw.

m'aresei
 

Posted Thu 10 Nov 11 @ 6:08 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
pos tha itan oi draxmes an kykloforousan simera

 

Posted Fri 11 Nov 11 @ 5:46 am
Gia ekeina ta thlefwnhmata apo tis TRAPEZES


ΟΡΘΟΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ


- Τον κ. Παπαδόπουλο, παρακαλώ….

- Ο ίδιος.

- Αγκαθούρα από την Kleftobank.

- Αριθμό ταυτότητας και πατρώνυμο, παρακαλώ;

- Για ποιον λόγο;

- Γιατί σκοπεύω να σας κάνω μήνυση, κυρία Αγκαθούρα. Για παρενόχληση.

- Δεν είμαι υποχρεωμένη να σας δώσω τα στοιχεία μου.

- Δεν είμαι υποχρεωμένος τότε να σας απαντήσω. (κλείσιμο)



ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ



- Ο κ. Παπαδόπουλος;

- Εξαρτάται.

- Τι εννοείται «εξαρτάται»;

- Από το ποιος τον ζητεί.

- Συγγνώμη, αυτό δεν είναι το τηλέφωνο του κ. Παπαδόπουλου;

- Πιθανότατα. Ποιος τον ζητεί;

- Αγκαθούρα. Από την Kleftobank.

- Τότε δεν είμαι ο κ. Παπαδόπουλος.

- Μπορώ να μιλήσω στον κ. Παπαδόπουλο;

- Αμα θέτε, εγώ θα σας εμποδίσω;

- Με συγχωρείτε, τι συμπεριφορά είναι αυτή;

- Αν ξαναπάρεις, να δεις που θα την έχω χειροτερέψει.



ΣΑΔΟΜΑΖΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ



- Τον κ. Παπαδόπουλο, παρακαλώ.

- Ο ίδιος.

- Από την Kleftobank τηλεφωνώ, κύριε Παπαδόπουλε, Αγκαθούρα.

- Α, υπέροχα.

- Σχετικά με το δάνειό σας..

- Ναι, τι έπαθε;

- Εχετε καθυστερήσει 6 ημέρες την πληρωμή του.

- Και μία σήμερα 7.

- Πότε υπολογίζετε ότι θα μπορέσετε να καταθέσετε το ποσό;

- Οταν το καταθέσω, θα το δείτε στον υπολογιστή σας.

- Πρέπει να μου πείτε μια ημερομηνία.

- Δεν θέλω να σας πω. Θα το δείτε κατατεθειμένο.

- Με συγχωρείτε, αλλά δεν είναι αυτή συμπεριφορά.

- Βρε, άντε μου στο διάολο, που θα μου μάθεις και συμπεριφορά, αλογομούρα.

- Η συνομιλία μας, κύριε Παπαδόπουλε, καταγράφεται και θα μεταβιβαστεί στους υπεύθυνους.

- Και πώς θα τους πεις ακριβώς, κούκλα μου; «Με είπαν ******* στο τηλέφωνο επειδή κάνω το επάγγελμα μιας *******ς»; (κλείσιμο)


ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΤΙΚΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ



- (Απαντάμε στο κινητό έχοντας δει το νούμερο τηλεφώνου) Ψησταριά το «Ωραίο Λιόπεσι», λέγεται;

- (Το κλείνει η Αγκαθούρα, σαστισμένη.)



GAY ACTIVIST ANTIMETΩΠΙΣΗ



- Τον κ. Παπαδόπουλο, παρακαλώ;

- Ο ίδιος.

- Αγκαθούρα από την Kleftobank.

- Aχ, κυρία Αγκαθούρα μου, συγγνώμη, αλλά δεν μπορώ να σας μιλήσω τώρα γιατί πεοθηλάζω και είμαι μπουκωμένος.



ΝΤΑΝΤΑΪΣΤΙΚΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ



- Ο κ. Παπαδόπουλος;

- Ναι;

- Ο κ. Παπαδόπουλος;

- Ναι;

- Με ακούτε, κύριε Παπαδόπουλε;

- Οχι.





ΚΑΨΩΜΕΝΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ



- Ο κ. Παπαδόπουλος;

- Σας ακούω.

- Αγκαθούρα από την Κleftobank.

- Καλησπέρα, κυρία Αγκαθούρα, σας περίμενα.

- Εγινε κάποια κατάθεση μήπως;

- Αχ, δυστυχώς, δεν πρόλαβα.

- Αύριο θα τα καταφέρετε;

- Να σας πω, τι φοράτε αυτή τη στιγμή;

- Συγγνώμη;

- Θα ήθελα να πάρετε το ακουστικό και να το ακουμπήσετε πάνω σας και σιγά-σιγά να το κατεβάσετε προς τα κάτω και μετά, με μία κίνηση, αργή, αλλά σταθερή, με τρυφερότητα και δυναμισμό συνάμα, να το σπρώξετε μέσα σας.

- Πώς μιλάτε έτσι, κύριε Παπαδόπουλε;

- Δεν είμαι ο Παπαδόπουλος, αλλά σε άναψα πουτανίτσα, ε;
 

Posted Fri 11 Nov 11 @ 7:36 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
Πάει ένας για καμάκι:
-Σιδεράς ήταν ο πατέρας σου?
-Όχι, γiατι?
-Γιατί μόλις σε είδα μου έγινε κάγκελο !!!χαχαχα :p


Τι είπε ο Chuck Norris στον Παπανδρέου;
Γιωργάκη , φύγε όσο είναι Norris. Στο… Chuck προλαβαίνεις !
 

Posted Sat 12 Nov 11 @ 12:50 pm
aledjo wrote :
Πάει ένας για καμάκι:
-Σιδεράς ήταν ο πατέρας σου?
-Όχι, γiατι?
-Γιατί μόλις σε είδα μου έγινε κάγκελο !!!χαχαχα :p


Τι είπε ο Chuck Norris στον Παπανδρέου;
Γιωργάκη , φύγε όσο είναι Norris. Στο… Chuck προλαβαίνεις !


xaxaxaxaxa...poly kalo
 

Posted Sun 13 Nov 11 @ 7:01 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
 

Posted Sun 13 Nov 11 @ 7:42 pm
Re aledjo ama ta foras auta kai peraseis apo manaviko...tha fane tis Bananes.....xexex
 

Posted Sun 13 Nov 11 @ 8:53 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
tha paro tetoia i auta tous turbox kai tha balo autokolito tis pioneer!
 

Posted Mon 14 Nov 11 @ 5:28 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
 

Posted Mon 14 Nov 11 @ 8:21 am
Den xreiazetai kan autokollhto aledjo. Apla trava mia ashmenia grammh sto Oioneer kai 8a eisai jet!
 

Posted Mon 14 Nov 11 @ 10:02 am
Ο Κιαμος έκοψε το τσιγάρο!
Ο Ρεμος έκοψε τα δανεικά!
Ο Πλούταρχος δεν τηλεφώνησε (λογικά
δεν είχε κάρτα)
Ο Μακρόπουλος βρίσκεται σε κρίση εδώ
... και πολυ καιρό!
Ο Καραφωτης απεργει!
Ο Πανταζής χάλασε όλα τα λεφτά στα
λουλούδια!
Του Σταν δεν του φτάνουν τα λεφτά!
Οικονομική κρίση Παντoύ!
Ο μόνος που είναι ΟΚ είναι o Νίνο .. !!
 

Posted Mon 14 Nov 11 @ 1:25 pm
Πως να γίνω καλο παιδί όταν από μικρος
έβλεπα τον Ταρζάν να τριγυρνάει γυμνός. Η Σταχτοπούτα γυρνούσε μεσάνυχτα.Ο Πινόκιο έλεγε ψέματα. Ο Αλλαντίν ήταν κλέφτης. Ο Μπάτμαν οδηγούσε με 320 km/h .H Χιονάτη έμενε σε ένα σπίτι με 7 άντρες. Ο Ποπάϋ κάπνιζε και είχε τατουάζ. Και το Πάκμαν έτρεχε σε ένα σκοτεινό δωμάτιο με ηλεκτρονική μουσική, τρώγοντας χαπάκια που τον έκαναν να σπιντάρει..
 

Posted Mon 14 Nov 11 @ 1:34 pm
snik3Home userMember since 2009
fenderisc wrote :
Πως να γίνω καλο παιδί όταν από μικρος
έβλεπα τον Ταρζάν να τριγυρνάει γυμνός. Η Σταχτοπούτα γυρνούσε μεσάνυχτα.Ο Πινόκιο έλεγε ψέματα. Ο Αλλαντίν ήταν κλέφτης. Ο Μπάτμαν οδηγούσε με 320 km/h .H Χιονάτη έμενε σε ένα σπίτι με 7 άντρες. Ο Ποπάϋ κάπνιζε και είχε τατουάζ. Και το Πάκμαν έτρεχε σε ένα σκοτεινό δωμάτιο με ηλεκτρονική μουσική, τρώγοντας χαπάκια που τον έκαναν να σπιντάρει..


terastios
to evala status sto fb
 

Posted Mon 14 Nov 11 @ 5:10 pm
Καποιος σε ενα φορουμ ειχε την ιδια απορια με εμενα: εαν μπορουμε, αλλαζωντας το pitch fader στο mixteack με αλλο, υψηλοτερης αναλυσης, να κανουμε πιο ευαισθητο το pitch slider για να εχουμε καλυτερο ελεχγο του pitch. Η απαντηση ομως ηταν οτι,ναι μεν χρειαζεται υψηλης αναλυσης slider, χρειαζεται ομως και αλλαγη στο λογισμικο της κονσολας. Ξερει κανεις γιατι συμβαινει αυτο; Γιατι δεν μπορω με αλλαγη του slider μονο να εχω καλυτερη αναλυση;
 

Posted Tue 15 Nov 11 @ 7:57 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
an kai me mperdepses, nomizo ego to eixa pei auto.

gia analyse to gia na katabo akribos ti thes na kaneis
 

Posted Tue 15 Nov 11 @ 8:11 am
Θα στο θέσω απλά με ένα παράδειγμα:
Αν αλλάξεις injection στο αυτοκίνητο με άλλα μεγαλύτερου ψεκασμού δεν θα πρέπει να ρυθμίσεις και τον εγκέφαλο να στέλνει περισσότερο καύσιμο;;;

Και τώρα στο τεχνικό μπλα μπλα:
Η "ανάλυση" ενός fader είναι πόσα "tick" έχει στην διαδρομή του. Ας πούμε οτι το δικό σου fader έχει 200 tick (100 για πάνω και 100 για κάτω).
Το υπολογισμικό (firmware) της κονσόλας σου διαβάζει αυτό το νούμερο (δηλαδή σε ποιο "tick" κάθεται το fader) και έτσι υπολογίζει σε ποια θέση βρίσκεται το fader. Με λίγα λόγια το Firmware διαβάζει τα φυσικά "tick" του fader και τα μετατρέπει σε θέση. Όταν η ΘΕΣΗ του fader αλλάξει, θα στείλει μήνυμα αλλαγής θέσης στον Η/Υ.

Τώρα αν βάλεις ένα fader με 400 tick τι πιστεύεις οτι θα γίνει;
Για κάθε tick που θα διαβάζει το firmware θα καταλαβαίνει και αλλαγή θέσης και θα στέλνει το αντίστοιχο μήνυμα. Έτσι όταν το fader κάνει 100 tick προς τα κάτω το firmware θα διαβάζει οτι το ποτενσιόμετρο είναι στο τέρμα της διαδρομής του. Δηλαδή για pitch span 10% το fader θα είναι στο +5% και το firmware θα στέλνει μήνυμα οτι είναι στο +10% !!!
Τι θα γίνει αν συνεχίσεις να κουνάς το fader προς τα κάτω;
Δύο πράγματα μπορεί να συμβούν: Ή το firmware να μην μπορεί να "καταλάβει" tick 101 και να σταματήσει να στέλνει μηνύματα (θεωρώντας οτι το fader βρίσκεται στο τέρμα του) ή να συνεχίσει μεν να διαβάζει την κίνηση και να στέλνει μηνύματα 101% , 102% κ.ο.κ...
Ακόμα και αν το firmware στείλει αλλαγή θέσης του fader σε 110% το πιθανότερο είναι οτι ΚΑΝΕΝΑ πρόγραμμα δεν θα καταφέρει να αναγνωρίσει την εντολή αφού το μέγιστο είναι το 100%.


Τι αλλαγές θα έπρεπε να γίνουν στο firmware στο παραπάνω παράδειγμα για να δουλέψουν όλα σωστά;;;
Αν κατάλαβες πως λειτουργεί το σύστημα τότε η απάντηση είναι εύκολη.
Θα πρέπει να αλλάξει ο βηματισμός με τον οποίο το firmware υπολογίζει την θέση του fader.

Για το παράδειγμα μας ας θεωρήσουμε ξανά οτι το pitch span είναι +/-10%
Με το "απλό" fader κάθε tick αντιστοιχεί σε κίνηση +0,1% (0,1% χ 100 =10%)
Με το υψηλής ανάλυσης fader κάθε tick θα πρέπει να αντιστοιχεί σε κίνηση +0,05% (0,05% χ 200 =10%)

Γι αυτό και δεν αρκεί η αντικατάσταση του fader αλλά χρειάζεται και ρύθμιση του firmware ;)

Σημείωση: Το πως μετρούνται τα "tick" ενός fader είναι ένα τεράστιο κεφάλαιο που δεν έχει νόημα να αναλύσουμε. Απλά για όσους έχουν περιέργεια, ακόμα και στα αναλογικά ποτενσιόμετρα υπάρχει "βηματισμός" (αυτό που εγώ βάφτισα "tick") ο οποίος ισούται με την διαφορά της αντίστασης του ρεύματος που προκαλείται απο δύο συνεχόμενες σπείρες στο "πηνίο" του πετενσιόμετρου.
Το πόσες σπείρες έχει αυτό το "πηνίο" (δεν είναι πηνίο, το σχήμα του έχει μόνο) διά την διαδρομή του ποτενσιόμετρου μας δίνει και την θεωρητική του ανάλυση...

 

Posted Tue 15 Nov 11 @ 9:01 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
a tora katalaba!

@PhantomDeejay isoun katatopistikotatos stin analysi sou

@XarhKos etsi opos ta leei o phantom einai ALLA de nomizo na einai auto to "problima sou"

auto pou xreiazesai einai na allakseis to pitch range apla sto vdj.
apo 6% na to kaneis 3% (i akoma pio kato) kai tha deis oti tha allazei me megaliteri "analysi" opos to les.

an gia paradeigma tora pou to exeis 6%, kai me ena "klik" sou petagetai +0.3%, an to allakseis mporeis na petyxeis to +0.1%
 

Posted Tue 15 Nov 11 @ 10:11 am
95%