Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Chill out room,..... (mpla, mpla, mpla...) - Page: 146

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

Στην αρχή έλεγα για Kit για να μην ψάχνω τα υλικά απο εδώ κι απο εκεί καθώς τα περισσότερα θα πρέπει να έρθουν απο Αμερική σε χωριστά δέματα (και θα με ξετινάξουν τα έξοδα αποστολής). Τώρα το... σκέφτομαι καθώς έχω ήδη 2-3 καλά σχέδια στα χέρια μου και... μαζεύω κι άλλα!

Τι σκέφτεσαι να φτιάξεις ακριβώς;
 

Posted Thu 14 Apr 11 @ 4:23 am
djsadim wrote :

ax!Aytes oi gynekes den mas katalabenoyn ka8oloy!!!
LOL!!!


Πέρα απο την πλάκα, ΟΣΗ κατανόηση κι αν έχουν, άμα τους πείς:

"Αγάπη μου το βλέπεις αυτό το καινούργιο κουτί στο σαλόνι που ζυγίζει 25 κιλά, έχει πάνω καμιά δεκαριά λάμπες που όταν δουλεύουν φτάνουν τους 200 βαθμούς κελσίου και κάθε πρωί πρέπει να ξεσκονίζεις ΠΟΛΥ προσεκτικά;"
"Εεεε μας στοίχισε 1500Euros!!!"


πως να μην μας πάρουν στο κυνήγι;;;

Είναι σαν να γυρνάει εκείνη και να σου λέει:
"Αγάπη μου, τη βλέπεις αυτή την τσάντα που πήρα για τον γάμο του αδερφού σου για να είναι ασορτί με την ζώνη μου;
Εεεε μας στοίχισε 1000Euros!!!
Αααα... και κλείσε το στόμα σου... Αύριο θα πάω να πάρω και τα παπούτσια!"


...
...
...
_____________________________________________ (καρδιακό επεισόδιο σε εποχές οικονομικής κρίσης)
 

Posted Thu 14 Apr 11 @ 4:33 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
PhantomDeejay wrote :
Στην αρχή έλεγα για Kit για να μην ψάχνω τα υλικά απο εδώ κι απο εκεί καθώς τα περισσότερα θα πρέπει να έρθουν απο Αμερική σε χωριστά δέματα (και θα με ξετινάξουν τα έξοδα αποστολής). Τώρα το... σκέφτομαι καθώς έχω ήδη 2-3 καλά σχέδια στα χέρια μου και... μαζεύω κι άλλα!

Τι σκέφτεσαι να φτιάξεις ακριβώς;
ενα τελικο λεω να φτιαξω εκει στα 2Χ12 ~2Χ18rms.. για υλικά (λογω επαγγελματος εχω καλή ακρη εδω στην αθηνα) απλα δεν εχω καταλήξει στο σχεδιο μιας και εχω 2~3 στα χερια μου απλα θελω να μην ξετιναχτω και οικονομικα..εχεις τπτ οικονομικουλι???

 

Posted Thu 14 Apr 11 @ 6:14 am
Εγώ θέλω Push-Pull καμιά 40αριά Watt! (2x40 WRMS)
Πάντως άν έχεις άκρες για τέτοια ισχύ θα σε χρειαστώ!
 

Posted Thu 14 Apr 11 @ 6:55 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
PANOSV wrote :
Στην αρχή έλεγα για Kit για να μην ψάχνω τα υλικά απο εδώ κι απο εκεί καθώς τα περισσότερα θα πρέπει να έρθουν απο Αμερική σε χωριστά δέματα (και θα με ξετινάξουν τα έξοδα αποστολής). Τώρα το... σκέφτομαι καθώς έχω ήδη 2-3 καλά σχέδια στα χέρια μου και... μαζεύω κι άλλα!

Τι σκέφτεσαι να φτιάξεις ακριβώς;ενα τελικο λεω να φτιαξω εκει στα 2Χ12 ~2Χ18rms.. για υλικά (λογω επαγγελματος εχω καλή ακρη εδω στην αθηνα) απλα δεν εχω καταλήξει στο σχεδιο μιας και εχω 2~3 στα χερια μου απλα θελω να μην ξετιναχτω και οικονομικα..εχεις τπτ οικονομικουλι???

[/quote]

PhantomDeejay wrote :
Εγώ θέλω Push-Pull καμιά 40αριά Watt! (2x40 WRMS)
Πάντως άν έχεις άκρες για τέτοια ισχύ θα σε χρειαστώ!


paidia kitakste kai edw:
http://www.hlektronika.gr
ta paidia exoyn anebasei sxedia kai kataskeyes tetioy idoys kai kati 8a brite akoma mporite na rotisete gia oti aporia exete gia sxedia h' ylika

 

Posted Thu 14 Apr 11 @ 8:50 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
PhantomDeejay wrote :
Εγώ θέλω Push-Pull καμιά 40αριά Watt! (2x40 WRMS)
Πάντως άν έχεις άκρες για τέτοια ισχύ θα σε χρειαστώ!
καλα για push-pull μιλαμε ουτως η αλλως...
αλλα 2χ40? τι ταξη? γιατι καταλαβαινεις οτι θα θες και υποσταθμο της δεη!!! ναι νομιζω οτι ισως σε καλυπτω και γι αυτες τις εντασεις...
το site με τα ηλεκτρονικα το ξερω...ειμαι και μελος...δεν εχει κατι για τα δικα μου γουστα ομως.

 

Posted Thu 14 Apr 11 @ 10:18 am
Άλλο άσχετο:

Στο Γενικό Αγγλόφωνο forum έχει ανοίξει ένα θέμα για περιοδικά/sites για dj's ανά τον κόσμο...

Εμείς εδώ απο Ελλάδα τι να βάλουμε;;; Το Nitro;;;;; #@$%#$^%&
 

Posted Fri 15 Apr 11 @ 2:14 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Tin esspresso me fotografies apo gymnostithes dj's san autes pou postarei o Aledjo ...
 

Posted Fri 15 Apr 11 @ 2:57 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Na sou po ego ena allo pou akousa simera to proi kai koufathika... kapoia efimerida i periodiko dinei cd me psalmodies gia to Pasxa ...
PERFORMED BY GONIDIS... O Theos na mas lypithei.
Meta sou lene gyrna stin ekklisia... Anti einai na pas sto skyladiko pas stin ekklisia diladi.
 

Posted Fri 15 Apr 11 @ 3:00 am
Την άκουσα την διαφήμιση.
Πάντως αν οι ψαλμωδίες ήταν απο τον Βασίλη Τερλέγκα, θα πήγαινα να το πάρω... Και για όποιον έχει ενστάσεις, ο Τερλέγκας ξεκίνησε απο βυζαντινή μουσική (και εξακολουθεί και ασχολείται με αυτήν) πριν γίνει και "σκυλάς"
Μπορεί πολλές φορές να κρίνουμε τραγουδιστές απο το ρεπερτόριο τους, αλλά πολλές φορές ξεχνάμε να κρίνουμε την φωνή που έχουν και τις δυνατότητες αυτής της φωνής...

Αν και τώρα τελευταία κρίνουμε τους τραγουδιστές μόνο από το baby face και τις τραγουδίστριες από το μπούτι/μπούστο...
 

Posted Fri 15 Apr 11 @ 3:18 am
alexmakPRO InfinityMember since 2009
PhantomDeejay wrote :
Και για όποιον έχει ενστάσεις, ο Τερλέγκας ξεκίνησε απο βυζαντινή μουσική (και εξακολουθεί και ασχολείται με αυτήν) πριν γίνει και "σκυλάς"


:| isxiei auto??
 

Posted Fri 15 Apr 11 @ 3:57 am
Ω, ναι... ισχύει! Αν ψάξεις κανένα e-δισκοπωλείο για εκκλησιαστικούς ύμνους / βυζαντινούς ύμνους θα βρεις πολλές δουλειές δικές του.
Και οι της εκκλησίας τον έχουν και σε πολύ μεγαλύτερη εκτίμηση απο τον "κύριο" Φραγκούλη (φτου λέρωσα το στόμα μου πάλι)
 

Posted Fri 15 Apr 11 @ 4:13 am
alexmakPRO InfinityMember since 2009
PhantomDeejay wrote :
Ω, ναι... ισχύει! Αν ψάξεις κανένα e-δισκοπωλείο για εκκλησιαστικούς ύμνους / βυζαντινούς ύμνους θα βρεις πολλές δουλειές δικές του.
Και οι της εκκλησίας των έχουν και σε πολύ μεγαλύτερη εκτίμηση απο τον "κύριο" Φραγκούλη (φτου λέρωσα το στόμα μου πάλι)


pooo auta einai! :D
 

Posted Fri 15 Apr 11 @ 4:28 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
o terlegas itan o agapimenos mou tragoudistis otan imoun 17-19

apo mikros sti poiotita!
 

Posted Fri 15 Apr 11 @ 4:51 am
..ρίξε λάδι στο καντήλι...

LOL
 

Posted Fri 15 Apr 11 @ 4:56 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
aledjo wrote :
o terlegas itan o agapimenos mou tragoudistis otan imoun 17-19

apo mikros sti poiotita!


Meta otan megaloses piges sta sklira ?
 

Posted Fri 15 Apr 11 @ 5:05 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
meta anakalipsa to atomixmp3 kai oti beatmatch-azei mono tou.
itan i arxi tou kakou......
 

Posted Fri 15 Apr 11 @ 5:24 am
alexmakPRO InfinityMember since 2009
re pedia anakalipsa oti stin diaxirisi ergasion ton windows 7 stis diergasies epilegis tin protereotita kathe programatos.. lete na valo tou virtual dj ipsili??
 

Posted Fri 15 Apr 11 @ 3:00 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
alexmak wrote :
re pedia anakalipsa oti stin diaxirisi ergasion ton windows 7 stis diergasies epilegis tin protereotita kathe programatos.. lete na valo tou virtual dj ipsili??


Oxi, min to peirakseis.
Auto omos pou mporeis na kaneis AN EXEIS ASIO DRIVERS einai auto :

 

Posted Fri 15 Apr 11 @ 3:38 pm
alexmakPRO InfinityMember since 2009
k ti kerdiso me auti tin rithmisi giorgo??
 

Posted Fri 15 Apr 11 @ 3:49 pm
74%