Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Αλλαγή win10
Χρόνια πολλά. Θέλω να αλλάξω τον ssd με το λειτουργικό που έχει το laptop, σε μεγαλύτερης χωρητικότητας και να περάσω win 10 (έχει 8.1).
Τι πρέπει να κρατήσω backup, για να μην χάσω τα settings του προγράμματος?
 

Posted Fri 07 May 21 @ 4:25 am
Τον φάκελο Documents\VirtualDJ

Κάτι που είναι επίσης πολύ σημαντικό:
Στο νέο λειτουργικό το όνομα χρήστη πρέπει να είναι το ίδιο με πριν. Επίσης όλα τα αρχεία (μουσικής κτλ) να μπουν στην ίδια θέση με πριν.

Αν και δεν είναι ο καλύτερος τρόπος, αν όλα αυτά σε μπερδεύουν, τότε θα σου πρότεινα να κάνεις τα εξής βήματα:
1) Upgrade τα Windows 8 σε Windows 10 (αντί για clean instal)
2) Migrate τον δίσκο από τον υπάρχον στον SSD. Ένα πρόγραμμα που μπορεί να στο κάνει αυτό πολύ καλά και δωρεάν είναι το diskgenius
 

Posted Fri 07 May 21 @ 9:51 am
PhantomDeejay wrote :
Τον φάκελο Documents\VirtualDJ

Κάτι που είναι επίσης πολύ σημαντικό:
Στο νέο λειτουργικό το όνομα χρήστη πρέπει να είναι το ίδιο με πριν. Επίσης όλα τα αρχεία (μουσικής κτλ) να μπουν στην ίδια θέση με πριν.

Αν και δεν είναι ο καλύτερος τρόπος, αν όλα αυτά σε μπερδεύουν, τότε θα σου πρότεινα να κάνεις τα εξής βήματα:
1) Upgrade τα Windows 8 σε Windows 10 (αντί για clean instal)
2) Migrate τον δίσκο από τον υπάρχον στον SSD. Ένα πρόγραμμα που μπορεί να στο κάνει αυτό πολύ καλά και δωρεάν είναι το diskgenius



"Όνομα χρήστη" εννοείς των windows ???
Ο ssd που θα αλλάξω έχει μόνο το λειτουργικό χωρίς μουσική. Θα βάλω έναν μεγαλύτερο ώστε να προσθέσω μουσική αργότερα σε αυτόν και σε έναν m2 που θα προσθέσω.
 

Posted Fri 07 May 21 @ 2:11 pm
Dj Chris Agg wrote :
"Όνομα χρήστη" εννοείς των windows ???

Ναι
 

Posted Fri 07 May 21 @ 7:14 pm
PhantomDeejay wrote :
Τον φάκελο Documents\VirtualDJ


Κάτι τελευταίο. Τον παραπάνω φάκελο να τον βάλω στο ίδιο σημείο, ΠΡΙΝ ή ΜΕΤΑ την εγκατάσταση του vdj ???
 

Posted Sat 08 May 21 @ 6:16 am
Μετά
 

Posted Sun 09 May 21 @ 11:02 pm
Από καποια στιγμή και μετα στην αντιγραφή του φακέλου virtoaldj απο τα έγγραφά μου βγαζει αυτόν τον κωδικό σφάλματος και δεν τα αντιγράφει όλα Σφάλμα 0x8007016A.
Από ότι διάβασα φταίει κάποια ενημέρωση των win 10 αλλά το κάνει μόνο με το συγκεκριμένο φάκελο
 

Posted Mon 10 May 21 @ 7:46 am
Δεν έχει κάτι ιδιαίτερο ο συγκεκριμένος φάκελος.
Εκτός κι αν κάποιο αρχείο μέσα σ' αυτό το φάκελο έχει γίνει corrupted και γι αυτό σου βγάζει αυτό το μήνυμα. Δοκίμασε να αντιγράψεις τα πάντα εκτός από τον φάκελο cache να δεις αν εξακολουθείς και λαμβάνεις αυτό το μήνυμα.
 

Posted Mon 10 May 21 @ 12:48 pm
Διορθώθηκε μετά από έρευνα στο google την ευθύνη είχε το onedrive μου το είχαν κλειδώσει γιατί είχαν αντιληφθεί να παραβιάζεται. Έκανα επαλήθευση στοιχείων και σταμάτησε το πρόβλημα.
 

Posted Tue 11 May 21 @ 6:09 am
Ok. Good to know! :)
Δεν χρησιμοποιώ το OneDrive οπότε δεν μου πήγε το μυαλό εκεί.
Τώρα θα το ξέρω κι αυτό!
 

Posted Tue 11 May 21 @ 8:29 am