Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: απορια για ticket

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

παιδια καλησπέρα ας με ενημερωσει καποιος αν εχει παρει ποτε επισημη απαντηση από καποιο ticket που ανοιξε?
εχω ένα πρόβλημα εδω κ 2 μηνες κ αφου απαντηση δεν πηρα ποτε από τους προγραμματιστες για το πρόβλημα κατοπιν ερωτησης που εκανα σε
διαχειριστη μου ειπε να ανοιξω ticket.όταν το εστελνα ελεγε συνηθως εχεις απαντηση σε 1 ωρα εκτος κ αν θελει ψαξιμο..περασαν 5 μερες
κ δεν εχω καμια απολυτως απαντηση παλι!τουλαχιστον να μαθω τι γινεται..λυνεται η όχι κ παλευουμε να βρουμε μονοι μας τι φταιει
 

Posted Tue 26 Mar 19 @ 7:14 pm
2 φορές το έχω χρησιμοποιήσει και έλαβα απάντηση εντός 24 ωρών, εάν θυμάμαι καλά...

Επέτρεψέ μου (χωρίς παρεξήγηση, εξάλλου να βοηθήσω θέλω) να σου πω το εξής, αν και δεν είμαι αρμόδιος: Αυτό που έχω συμπεράνει, είναι ότι την Atomix (και την όποια Atomix), αυτό που πραγματικά την ενδιαφέρει - ασχολείται είναι το οτιδήποτε αφορά καθαρά στο software (bugs, errors, κ.α.).
Πέραν αυτού, τα όποια προβλήματα παρουσιάζονται και αφορούν στην χρήση (laptop configuration & settings, database, custom skins, κ.α.) περνάει σε 2η μοίρα και εάν το σκεφτείς αντικειμενικά, είναι και το σωστό.

Η δική σου περίπτωση, εάν αναφερόμαστε στην ίδια (πρόβλημα στην database), υπάγεται (όπως αντιλαμβάνεσαι) στην περίπτωση προβλήματος χρήσης και όχι software. Οπότε έχε λίγο υπομονή, αντιλαμβάνομαι ότι είσαι επαγγελματίας (με ότι αυτό συνεπάγεται), αλλά δε νομίζω ότι σε "γράψανε"... Απλά, για τον όποιο developer, δεν είναι θέμα προτεραιότητας ή ακόμη και δεν είναι επιλύσιμο θέμα εξ' αποστάσεως...

Ελπίζω να κατανόησες τα λεγόμενά μου, εξάλλου δεν έχω καμία απολύτως σχέση με την Atomix...
 

Posted Tue 26 Mar 19 @ 8:44 pm
επειδή εχω ηδη μιλησει πολλες φορες με τον phantom μου ειπε ότι αυτο λογικα ειναι bug του virtual κ εχει παει στους προγραμματιστες,
όπως καταλαβαίνεις 2 μηνες τωρα δεν εχω λυση κ εχω τρελαθεί γιατι δεν ειναι το χομπι μου ειναι η δουλεια μου αυτή.δεν ξερω καν αν το εχουν κοιταξει..
ναι λογικο μου φαινεται να δινουν προτεραιοτητα στα προβλήματα (bug) λογισμικού αλλα το να μην υπαρχει καθολου ενημερωση κ ο άλλος
να ειναι στα σκοταδια ειναι ασχημο..εγω προσωπικα ειμαι σχεδόν 10 χρονια στο virtual κτα τελευταια 2 χρονια ειχα διαφορα θεματακια που
καποια ηταν σε bug του προγράμματος κ οσες φορες χρειαστηκα βοηθεια ειχα μονο από τους διαχειριστες.δηλαδη κ άλλη φορα που μου ειπαν
πηγε το θεμα στους προγραμματιστες ποτε δεν πηρα απαντηση.απλα σε καποιο update διορθωνοταν το πρόβλημα.τωρα από εκει κ περα αν ηξερα
ότι δεν υπαρχει τεχνικη υποστηριξη αν την χρειαστείς οσο κ να αγαπω το virtual σαφως κ δεν θα το διαλεγα.τελευταια να σου πω πως το θεμα δεν ειναι η database αυτο ηταν παλιοτερο πρόβλημα..τωρα εχει να κανει με renaming που μενει όταν μετακινεις κομματι κ οσο ειναι εκει εμενα δεν με αφηνει ουτε να
μετακινησω ουτε να σβησω ουτε τπτ.μονη που καταφερα με διαφορα που προσπαθησα να το παω από τα 5 λεπτα που του επαιρνε να φυγει σε κατω από λεπτο.ομως εγω τουλάχιστον 2 φορες την εβδομαδα εχω να ακουσω τουλάχιστον 2.000κομματια ένα ένα κ ειτε να τα σβησω ειτε να τα βαλω στον σωστο φακελο οποτε
δεν μπορω να περιμενω κάθε φορα για κάθε κομματι 1 λεπτο.επισης όταν σκαναρει τα νεα κομματια παλι δεν μπορω να κανω τετοια δουλεια την εντολη την εκτελεί μονο όταν τελειωσει αυτο που κανει.ελα στην θεση μου κ πες μου μετα από τοσο καιρο τι θα εκανες?
 

Posted Wed 27 Mar 19 @ 3:06 pm
Έχεις pm...
 

Posted Wed 27 Mar 19 @ 8:56 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
Μπετυ προσπαθω να κατανοησω το αγχος και τα νευρα σου αλλα δεν ειναι ολα οπως τα περιγραφεις.. ειδικα για το support.. δε ξερω πολλα προγραμματα που να εχουν αυτου του ειδους την αμεσοτητα με ζωντανο φορουμ (με ατομα στο development) και οχι απλους χρηστες να λενε το κοντο και το μακρυ τους... στο 90% των περιπτωσεων τα προβληματα διορθωνονται ταχυτατα...και αυτο ειναι ενα απο τα καλα του να χεις συχνα update.
Δε μπορω να αναπαραγω το προβλημα σου γιατι α) δεν εχω μακ και β) το ξεσκαρταρισμα demo/promo/σαββουρα παντα το κανα εκτος προγραμματος.. αλλα αυτο που θα κανα αν ηξερα οτι υπαρχει ενα προβλημα που δεν εχει λυθει ακομα θα ταν να αλλαζα τον τροπο που δουλευω ωστε να μη το "προκαλω". Αν το προβλημα σου υπαρχει τοσο καιρο και δεν εχει γινει τπτ συνηθως σημαινει οτι δεν υπαρχει ικανοποιητικο δειγμα ωστε να χουν στοιχεια για να το αναπαραγουν και διερευνησουν, και επισης μη ξεχνας οτι απ την στιγμη που ναι πολλα αλληλενδετα με το προγραμμα (και ειναι η φυση τετοια του προιοντος, πχ δεν μιλαμε για μια standalone συσκευη πχ τοστιερα :p ) ειναι παρα πολλες οι παραμετροι που διερευνωνται πριν την επιλυση..
κοινως με λιγα λογια κανε υπομονη... και αν το προβλημα ειναι απο το προγραμμα θα το λυσουν...παντα το κανουν!
 

Posted Wed 27 Mar 19 @ 10:22 pm
PANOSV wrote :
Μπετυ προσπαθω να κατανοησω το αγχος και τα νευρα σου αλλα δεν ειναι ολα οπως τα περιγραφεις.. ειδικα για το support.. δε ξερω πολλα προγραμματα που να εχουν αυτου του ειδους την αμεσοτητα με ζωντανο φορουμ (με ατομα στο development) και οχι απλους χρηστες να λενε το κοντο και το μακρυ τους... στο 90% των περιπτωσεων τα προβληματα διορθωνονται ταχυτατα...και αυτο ειναι ενα απο τα καλα του να χεις συχνα update.
Δε μπορω να αναπαραγω το προβλημα σου γιατι α) δεν εχω μακ και β) το ξεσκαρταρισμα demo/promo/σαββουρα παντα το κανα εκτος προγραμματος.. αλλα αυτο που θα κανα αν ηξερα οτι υπαρχει ενα προβλημα που δεν εχει λυθει ακομα θα ταν να αλλαζα τον τροπο που δουλευω ωστε να μη το "προκαλω". Αν το προβλημα σου υπαρχει τοσο καιρο και δεν εχει γινει τπτ συνηθως σημαινει οτι δεν υπαρχει ικανοποιητικο δειγμα ωστε να χουν στοιχεια για να το αναπαραγουν και διερευνησουν, και επισης μη ξεχνας οτι απ την στιγμη που ναι πολλα αλληλενδετα με το προγραμμα (και ειναι η φυση τετοια του προιοντος, πχ δεν μιλαμε για μια standalone συσκευη πχ τοστιερα :p ) ειναι παρα πολλες οι παραμετροι που διερευνωνται πριν την επιλυση..
κοινως με λιγα λογια κανε υπομονη... και αν το προβλημα ειναι απο το προγραμμα θα το λυσουν...παντα το κανουν!



ναι δεν εχω παραπονο ως προς τους διαχειριστες παντα ειχα γρηγορη βοηθεια με τους προγραμματιστες απλα δεν επαιρνα απαντηση κ
αναρωτιομουν γιατι...το αγχος μου δεν μπορεις να το κατανοησεις γιατι δεν το περνας εσυ..φιλικα παντα.το πρόβλημα που λες να αλλαζα τον τροπο που
δουλευω δεν γινεται..ειναι σαν να μου λες μην κατεβάζεις καινουρια μουσικη.δεν παιζω ένα ειδος κ θελω να ειμαι ενημερωμενη.τις περισσοτερες φορες
εβγαινε καποιο update κ λυνοταν το οποιο πρόβλημα.τωρα μου εχει παρει καιρο κ ακομα δεν εχουμε βρει λυση..προσπαθουμε ομως κ σας ευχαριστω ολους
για το ενδιαφερον

 

Posted Fri 29 Mar 19 @ 9:15 am


(Old topics and forums are automatically closed)