Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: αλλαγη χρωματων στα τραγουδια
Καλησπερα θα ηθελα να σας ρωτησω αλλαζω στα τραγουδια το χρωμα και οταν βαζω σε αλλον υπολογιστη το δισκο δεν μου δειχνει τα χρωματα που εχω αλλαξει στα τραγουδια.
 

Posted Sun 02 Oct 22 @ 3:29 pm
[quote=nikartb]Καλησπερα θα ηθελα να σας ρωτησω αλλαζω στα τραγουδια το χρωμα μεσα απο το προγραμμα και οταν βαζω σε αλλον υπολογιστη το δισκο δεν μου δειχνει τα χρωματα που εχω αλλαξει στα τραγουδια.Τιο μπορω να κανω για να μην υπαρχει αυτο.ευχαριστω

 

Posted Sun 02 Oct 22 @ 4:31 pm
Δώσε μας τις κάτωθι πληροφορίες:

1. Ο δίσκος είναι "εξωτερικός"?
2. Όλη σου η μουσική είναι σε αυτό το δίσκο ή και αλλού?
3. Τα αρχεία σου είναι mp3 ή flac ή άλλης μορφής?
4. Τις όποιες τροποποιήσεις τις κάνεις μέσω VDj Tag Editor?
5. Στα κομμάτια που δεν εμφανίζεται σωστά το χρώμα, λείπουν και άλλες πληροφορίες που έχεις "tagάρει"?
 

Posted Mon 03 Oct 22 @ 9:56 am
εξωτερικος ειναι ο δισκος mp3 και τα κανω μεσω του προγραμματος μεσω tag.
 

Posted Mon 03 Oct 22 @ 9:51 pm
και ολα τα τραγουδια ειναι σε εναν δισκο
 

Posted Mon 03 Oct 22 @ 9:53 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Μονο τα χρωματα εχουν προβλημα ;
Τα hotcues πχ στα δειχνει ;
Μηπως στον 2ο υπολογιστη εχεις το χρωμα επιλεγμενο σσν στηλη του Browser ?
Στον Tag Editor τα δειχνει ;
 

Posted Tue 04 Oct 22 @ 1:15 am
Μονο τα χρωματα εχουν θεμα στο tag τα δειχνει και δυο υπολογιστες εχουν τις ιδιες ρυθμησης
 

Posted Tue 04 Oct 22 @ 1:34 pm
Αν δείχνει τα χρώματα στον tag editor τότε το πιθανότερο είναι πως έχεις ανοιχτή τη στήλη "χρώμα" στον browser. Επίσης είναι πιθανό οτι την έχεις μεν ανοιχτή, αλλά έχεις μικρύνει τόσο πολύ το πλάτος της που δεν την βλέπεις.
Δοκίμασε να κάνεις δεξί κλικ πάνω στην επικεφαλίδα του browser και αν η στήλη χρώμα είναι ενεργοποιημένη, απενεργοποίησε την.

Σημείωση:
Αν στον δεύτερο υπολογιστή έχεις φτιάξει κανόνες/φίλτρα χρωματισμού (color filters) τότε κοίτα το κι αυτό, καθώς τα color filters υπερισχύουν των χρωματισμών των κομματιών.
Ένα color filter με κώδικα "exists=1" είναι αρκετό να σου βάψει όλη τη βιβλιοθήκη με ένα χρώμα.
 

Posted Wed 05 Oct 22 @ 7:30 am