Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Συνδεση 2 λαπτοπ σε εναν Μικτη

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

Παιδια καλησπερα. Ειμαι πολυ καινουργιος στο επαγγελμα και εχω αρκετες αποριες. Δουλευω σε ενα μικρο μαγαζακι της πολης μου και εχω ενα θεματακι με τον εξοπλισμο. Πως μπορω να συνδεσω 2 λαπτοπ σε εναν μικτη? συγκεκριμενα στον Konig KN-DJMIXER20. Θελω να παιζω εγω με την κονσολα μου (Numark Party Mix) και το λαπτοπ μου και οταν σχολαω να μπορει να συνεχισει το αλλο παιδι να παιζει χωρις να κοψουμε την μουσικη να συνδεσουμε το αλλο λαπτοπ. Τι τροποι υπαρχουν? Ευχαριστω παρα πολυ
 

Posted Mon 23 Sep 19 @ 1:17 am
djadamxControlleristMember since 2006
Να συνδεθεί στο άλλο κανάλι του μίκτη.
 

Posted Mon 23 Sep 19 @ 6:51 am
Με ποιον τροπο? Τι καλώδια θα χρειαστώ? Θα χρειαστώ κάποια εξωτερική κάρτα ήχου? Συγνώμη αν είναι χαζές οι ερωτήσεις απλά τώρα μαθαίνω κ εγώ σιγά σιγά
 

Posted Tue 24 Sep 19 @ 12:18 am
djadamxControlleristMember since 2006
Ο controler σου έχει δική του κάρτα ήχου, οπότε δεν χρειάζεται εξωτερική κάρτα ήχου. Χρειάζεσαι ένα ζευγάρι καλώδια rca για να συνδέσεις τον numark στην είσοδο του μίκτη (πχ channel1). Εννοείται ότι χρειάζεσαι και το καλώδιο που συνδέει τον numark με το laptop. Το ίδιο ακριβώς και ο άλλος dj, εφόσον έχει controler με κάρτα ήχου, στην άλλη είσοδο του μίκτη (πχ channel2). Το βασικότερο που χρειάζεσαι είναι να έχεις αγοράσει το vdj για να αποφύγεις οποιοδήποτε πρόβλημα.
 

Posted Tue 24 Sep 19 @ 7:13 am
Α άρα στην ουσία δεν συνδέω το λάπτοπ με τον μικτή, αλλά την κονσόλα με τον μικτή. Ο άλλος DJ δν έχει κονσόλα.. παίζει απλά με τον μικτή μόνο. Οπότε όταν τελειώνω να παίζω εγώ απλά αποσυνδεω την κονσόλα από το κανάλι του μικτη και συνεχίζει ο επόμενος έτσι?
 

Posted Tue 24 Sep 19 @ 12:34 pm
Ναι
 

Posted Tue 24 Sep 19 @ 1:01 pm
Ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια παιδιά! Να.ειστε καλα
 

Posted Wed 25 Sep 19 @ 1:20 pm


(Old topics and forums are automatically closed)