Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Virtual Dj 8,2 Crash Problems on macbook

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

καλησπερα, εδω και λιγο καιρο εχω προβλημα με το virtual. κρασαρει και επανερχεται απο εκει που σταματισε,οταν γινετε αυτο ανοιγει δευτερο εικονιδιο στο dock station, εντωμεταξυ εδω και λιγο καιρο εχω βγαλει τελειος την μπαταρια γιατι πεθανε, ξερω οτι ειδικα για τα mac ειναι απαραιτητη για την σωστη λειτουργεια, υποπτευομαι οτι μπορει να φταιει αυτο αλλα παλι μηπως φταιει κατι αλλο??
το θεμα ειναι οταν εχεις κοσμο και γινετε 2 φορες αυτο ειναι πολυ ντροπιαστικο.
υπαρχει καποιος που μπορει να βοηθησει?????
 

Posted Fri 06 Apr 18 @ 6:12 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Χρησιμοποιείς κάποιο Effect την ώρα που συμβάiνει το crash ? Καποιο Vocal Encoder ?
Ενα crash που βλέπω οτι ανέβηκε πρόσφατα είναι σχετικό με ένα τέτοιο Effect.
 

Posted Sat 07 Apr 18 @ 1:31 pm
οχι κανενα εφε
 

Posted Sat 07 Apr 18 @ 1:48 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
ΟΚ, πήρα μερικές πληροφορίες από τους Developers. To crash φαίνεται ότι προέρχεται από το Master Tempo Engine (elastique) αλλά δείχνει επίσης ότι μπορεί να είναι σχετκό με τον υπολογιστή σου (δυνατότητες, στήσιμο, λειτουργικό).
Συνιστούν ...
- Αναβάθμιση στο τελευταίο λειτουργικό (update)
- Να δοκιμάσεις με PitchQuality 1 (από VirtualDJ Settings-->OPTIONS)
 

Posted Tue 10 Apr 18 @ 1:01 pm
δεν προβλεπεται για τωρα αναβαθμηση. αν δουλευα με το 7 λες να ειναι καλυτερα?
 

Posted Tue 10 Apr 18 @ 7:02 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
deejaymichael wrote :
δεν προβλεπεται για τωρα αναβαθμηση

Ο λόγος ?
Το 10.9 θεωρείται ξεπερασμένο και "παλιό" λειτουργικό. Οι όποιες αναβαθμίσεις προσφέρουν προγράμματα και λειτουργικά, δεν είναι πάντα προσθήκες και νέες δυνατότητες για να πεις, "οχι ευχαριστώ, δεν θα πάρω", αλλά ταυτόχρονα προσφέρουν και διορθώσεις προβλημάτων που διαπιστώθηκαν στην πορεία. Επομένως, η άποψή μου είναι να προχωρήσεις σε αναβάθμιση.

deejaymichael wrote :
. αν δουλευα με το 7 λες να ειναι καλυτερα?

Δεν το ξέρω, γιατί η έκδοση 7 έχει διαφορετικό κώδικα για την "μηχανή" ήχου και Master Tempo, άρα χρησιμοποιεί και διαφορετικές "βιβλιοθήκες" (libraries), οπότε δεν μπορεί κανείς να σου απαντήσει με βεβαιότητα, γιατί δεν γνωρίζουμε που ακριβώς βρίσκεται το πρόβλημα.

Το PitchQuality 1 (αντί του 2) είναι πολύ κοντά σε αυτό που πρόσφερε η έκδοση 7, το οποίο και χρησιμοποιεί λιγοτερους πόρους συστήματος (άλλα όχι και τόσο ικανοποιητικά αποτελέσματα). Παρόλα αυτά όμως, δεν είναι 100% σίγουρο ότι δεν θα ξαναπαρουσιάσει το ίδιο πρόβλημα με αυτή την επιλογή.
Αν για οποιοδήποτε λόγο η αναβάθμιση του λειτουργικού δεν είναι εφικτή, τουλάχιστον δοκίμασε με την παραπάνω ρύθμιση.

 

Posted Tue 10 Apr 18 @ 10:11 pm


(Old topics and forums are automatically closed)