Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: σχετικα με update

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

μολις ανοιγω το προγραμμα βγαζει το εικονιδιο για την καινουργια ενημερωση παταω οκ και δεν κανει τιιποτα δεν ενημερωνεται το προγραμμα
 

Posted Mon 11 Sep 17 @ 12:48 am
ankosPRO InfinityMember since 2009
και εγω το ίδιο πρόβλημα έχω.
 

Posted Mon 11 Sep 17 @ 5:47 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Εχετε ενεργοποιημένο το getEarlyUpdates ή το update αποτυγχάνει με την τελευταία Public ?
 

Posted Mon 11 Sep 17 @ 10:58 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Ισως υπήρξε κάποιο bug στο update, το οποίο φτιάχτηκε στην πορεία, γιατί σε μεταγενέστερες Builds δεβ υπάρχει τέτοιο θέμα εδώ.
Θα πρότεινα να κάνετε manual install την τελευταία Public Build από εδω http://www.virtualdj.com/download/build.html και να μας ειδοποιήσετε πάλι αν το επόμενο update ξανα-αποτύχει.
 

Posted Mon 11 Sep 17 @ 11:01 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Ελαβα από κάποιον από τους 2 το αρχείο settings.xml και προσπάθησα να κάνv automatic update από την Βuild 3840, οπως αναφέρθηκε στο πρόβλημα.
Εδώ το update έγινε κανονικά
Επομένως το μόνο που μπορώ να υποθέσω ειναι μήπως υπάρχει στον υπολογιστή σας κάποιο θέμα με τα User permissions στον φάκελο του VirtualDJ.
Κάντε manual installation όπως αναφέρθηκε πιο πάνω και αν ξανασυμβεί στο επόμενο update, το ξαναβλέπουμε.
 

Posted Tue 12 Sep 17 @ 3:34 pm
ankosPRO InfinityMember since 2009
djdad wrote :
Ελαβα από κάποιον από τους 2 το αρχείο settings.xml και προσπάθησα να κάνv automatic update από την Βuild 3840, οπως αναφέρθηκε στο πρόβλημα.
Εδώ το update έγινε κανονικά
Επομένως το μόνο που μπορώ να υποθέσω ειναι μήπως υπάρχει στον υπολογιστή σας κάποιο θέμα με τα User permissions στον φάκελο του VirtualDJ.
Κάντε manual installation όπως αναφέρθηκε πιο πάνω και αν ξανασυμβεί στο επόμενο update, το ξαναβλέπουμε.

προσωπικά μου το κάνει σε δυο υπολογιστες που δεν ειχα κανενα παρομοιο θέμα πριν.Καθε φορά που ανοιγω το πρόγραμμα μου ζηταει να γινει update του επιλεγω ναι δειχνει οτι κανει download και οταν το κλεισω και το ξανανοιξω παλι μου ζηταει να κανει upadate.Αυτο το κανει και στους δυο υπολογιστες.
Για την ακριβεια μου γραφει το virtual dj μολις ενημερωθηκε.Θελετε να χρησιμοποιησετε την νεα εκδοση τωρα

 

Posted Tue 12 Sep 17 @ 3:39 pm
ankosPRO InfinityMember since 2009
εκανα manual instalation απο την 3848 στην 3870 και δεν συνεχιζεται το προβλημα που ανεφερα.
 

Posted Tue 12 Sep 17 @ 3:55 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Μήπως υπήρχε/υπάρχει κανένα update.ready αρχείο στον φάκελο /VirtualDJ/Cache ?
Αν ναι, σβήστο (αφού μπορεί να σου ξαναδημιουργήσει πρόβλημα στο επόμενο update) και ίσως αυτό να ήταν το πρόβλημα - κάποιο "κακό" download που δεν ολοκληρώθηκε

Αν όχι... η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά lol
 

Posted Wed 13 Sep 17 @ 4:43 am
djsxPRO InfinityMember since 2006
Καλημέρα. Μετα το τελευταίο update δεν δουλεύουν με το ποντίκι τα κουμπιά του EQ μόνο στο skin με τα 2 decks. Ευχαριστώ.
 

Posted Fri 15 Sep 17 @ 5:54 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Εδώ δουλεύουν όλα ΟΚ.

Εξήγησε λίγο το "δε δουλεύουν". Δεν μπορείς ας πούμε με το ποντίκι να γυρισεις τα ποντεσιόμετρα του EQ, η μπορείς αλλά δεν αλλάζουν τον ήχο ?
Έχεις επιλεγμένο το "Default" skin από το πάνω μέρος της λίστας ?
Μήπως έχεις συνδεδεμένο κάποον controller που εχει ενεργοποιήσει το fake EQ ?
 

Posted Fri 15 Sep 17 @ 9:45 pm
Έκανα download την 3870 έκδοση και κάνοντας την εκτέλεση μου λέει ότι θα εγκατασταθεί το Virtual dj 8. Έτσι πρέπει να γίνει? Φοβάμαι μήπως χάσω τα cues ,rating κλπ.
 

Posted Tue 19 Sep 17 @ 10:29 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Οχι δεν θα σου πειράξει αρχεία μέσα στο /Documents/VirtualDJ (που περιέχεικαι την database).
Το να έχεις όμως backup τουλάχιστον την database είναι επιβεβλημένο για 843 λόγους !!! :P (το αρχείο database.xml)
 

Posted Wed 20 Sep 17 @ 1:42 am
Μπορώ να λειτουργήσω το πρόγραμμα χωρίς να κάνω το update αυτό και χωρίς να υπάρξει πρόβλημα κρασαρίσματος ? Το back up θα το κάνω αργότερα, μετά από κάποιες μέρες ούτως ή άλλως.
 

Posted Wed 20 Sep 17 @ 7:54 pm
Έκανα χειροκίνητα το update και πέρασα στην 3870 έκδοση. Όλα καλά! Πριν έκανα back up την Database για ασφάλεια, όπως με συμβούλευσες djdad, αλλά δεν χρειάστηκε να κάνω κάτι. Όλα καλά.
 

Posted Tue 26 Sep 17 @ 9:22 pm
Θα ήθελα να ρωτήσω για ποιο λόγο οι τελευταίες εκδόσεις του Vdj ενώ γίνεται το download κανονικά ανοίγοντας το πρόγραμμα, δεν εκτελούνται αυτόματα αλλά πρέπει να τις κατεβάσω από το site χειροκίνητα και να κάνω την εγκατάσταση;
 

Posted Fri 20 Oct 17 @ 8:18 pm
Ποια build τρέχεις και ποιο antivirus έχεις;
 

Posted Sat 21 Oct 17 @ 4:17 pm
Acer Aspire 6930G, Intel core 2 duo processor T9400, 4GB DDR2, 1 Tera δίσκο, Windows 10. Όσον αφορά στο antivirus, έχω το Norton το οποίο χρησιμοποιώ χρόνια και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Εξάλλου μέχρι πριν λίγο καιρό που γίνονταν οι αναβαθμίσεις κανονικά, υπήρχε το Norton χωρίς πρόβλημα.
 

Posted Sun 22 Oct 17 @ 8:39 pm


(Old topics and forums are automatically closed)