Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: VDJ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΝΑ ΑΠΟΚΡΙΝΕΤΑΙ

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

Κύριοι καλησπέρα. Ξαφνικά καθώς έπαιζα σταμάτησε να δουλεύει το πρόγραμμα και το controller (Pioneer ddj Sx). Δεν λειτουργούσε τίποτα, ούτε το controller
ούτε το Virtual. Δεν έκανα εκείνη τη στιγμή κάποια ενέργεια που θα μπορούσε να το προκαλέσει. Απλά έπαιζε ενα κομμάτι στο ένα deck και εγώ στο άλλο deck άκουγα το επόμενο κομμάτι. Σταμάτησε ο ήχος σταμάτησε το πρόγραμμα και δεν λειτουργούσε τίποτα, μέχρι που περίμενα να εμφανιστεί το παράθυρο για να επιλέξω κλείσιμο προγράμματος ή αναμονή για απόκριση. Έκλεισε τοπρόγραμμα, έκλεισα το controller, ξαναάνοιξα και δουλεύει. Ίσως να έχει να δείξει κάτι το crashguard. Αν γνωρίζει κάποιος κάτι ας βοηθήσει.Έκδοση Virtual (v8.2 b3889).
1) Να επισημάνω πως το λάπτοπ ήταν σε κατάσταση φόρτισης και η μπαταρία ΔΕΝ ήταν πλήρως φορτισμένη.
2) Χρησιμοποιώ Skin μεγαλύτερης ανάλυσης από αυτή της οθόνης μου εδώ και κάνα χρόνο (Ίσως έχει σημασία).
3) Η Pioneer DDJ Sx ΗΤΑΝ προεπιλεγμένη κάρτα ήχου, απο αμέλεια, εξαιτίας του οτι την χρεισιμοποιώ και με το CuBase αν και δεν έπρεπε. (Ισως φταίει κι αυτό).
 

Posted Sun 10 Sep 17 @ 5:56 pm
Συνήθως αυτό το πρόβλημα οφείλεται είτε σε αναστολή λειτουργίας κάποιας θύρας USB, είτε στο πολύ "αργό" ξύπνημα σκληρών δίσκων που έχουν τεθεί σε κατάσταση αναστολής.
Επειδή την Πέμπτη που μας πέρασε συνέβη ένα περίεργο περιστατικό (άσχετο με το VirtualDj και το πρόβλημα σου) σ' ένα μαγαζί που δούλευα, θες να μας πεις πόση ώρα έπαιζες πριν σου κολλήσει το πρόγραμμα και η κονσόλα;

Σημείωση: Ο Crashguard "πιάνει" μόνο κρασαρίσματα του προγράμματος. Στην προκειμένη περίπτωση το πρόγραμμα δεν κρασάρισε, αλλά εσύ εξανάγκασες τον τερματισμό της διεργασίας του μέσω των Windows οπότε δεν συλλέχθηκαν δεδομένα
 

Posted Mon 11 Sep 17 @ 8:13 am
'Επαιζα για περίπου μισή ώρα.
Όσο για την αναστολή των θυρών USB που ανέφερες δυσκολεύομαι να το καταλάβω, επειδή έπαιζα κανονικά. Δεν σήκωσα τα χέρια μου απο τον controller και το laptop σε καμιά περίπτωση, ώστε να μπει κάποια θύρα USB σε αναστολή λειτουργίας. Τα κομμάτα ήταν ήδη φορτομένα στα deck. Και ξαφνικά όλα κόλησαν και μετά λευκή οθόνη.
 

Posted Mon 11 Sep 17 @ 2:53 pm


(Old topics and forums are automatically closed)