Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Σημαδι Que..

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

Πηρα την pioneer RR για δευτερη ευφεδρικη κονσολα και αφου σεταρα πανω την 8,2 version ξαναθυμηθικα ενα παλιο προβλημα....γιατι οταν αποθηκευω ενα Que σε καποιο σημειο του κομματιου ΔΕΝ μου το δειχνει με την γνωστη ασπρη γραμμουλα οπως παλια πανω στο κομματι???ποιο το σκεπτικο αυτο και πως θα το επαναφερω?βοηθαει παρα πολυ οταν φορτωνω ενα κομματι να μου δειχνει αμεσως το que ...δεν το εχει παρατηρησει κανεις αλλος αυτο?
 

Posted Mon 17 Apr 17 @ 8:11 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
an enoeis oti exei allo xroma - xromata tote pigene stis epiloges kai grapse sthn anazitisi nonColoredPoi kai epilekse to Fixed white
 

Posted Mon 17 Apr 17 @ 8:50 am
Εννοώ ότι κάποτε όταν κραταγαμε que σε ένα κομμάτι αυτά φαινόντουσαν με μία άσπρη γραμμή πάνω στο κομματι οποτε ήξερες αμέσως ότι είχες σημαδευσει.θα δοκιμάσω αυτό που είπες κ θα σου πω.
 

Posted Mon 17 Apr 17 @ 12:12 pm
Τελικα το δοκιμασα αυτο με το Noncolοrpoi αλλα δεν ητανε αυτο.Να ξαναεπαναλαβω τι ακριβως θελω:θελω να "σημαδεψω" ενα σημειο στο κομματι ωστε να ξεκιναει απο το συγκεκριμενο σημειο κ οχι απο την αρχη του κομματιου.αυτο λεγεται que.καποτε αυτο το σημαδι ειχε μια ασπρη καθετη γραμμη ωστε να μας υπενθυμιζει πιο σημειο του κομματιου ειναι "σημειωμενο".Τωρα παρατηρησα ναι μεν λειτουργει κανονικα το que αλλα ΔΕΝ φαινεται καθολου αυτο το σημειο οπως παλια με αυτη την καθετη ασπρη γραμμουλα.
 

Posted Mon 17 Apr 17 @ 2:12 pm
Να προσθεω οτι απο δοκιμες που εκανα μολις τωρα,η ασπρη καθετη παυλα εμφανιζετε ΜΟΝΟ οταν παταω que απο τα tabs Της RR kai oxi απο το μοναδικο κουμπι que αυτο που ειναι πανω απο το Play.αρα μηπως ειναι καποια ρυθμιση?θυμαμαι ο phantomκατι μου ειχε πει και ειχα κανει σε προηγουμενη εκδοση.
 

Posted Mon 17 Apr 17 @ 4:54 pm
Το κουμπί CUE εξ' ορισμού ΔΕΝ αποθηκεύει μόνιμα hot-cues στην έκδοση 8.
Για να αποθηκεύσεις HOT CUE πρέπει να πατήσεις το αντίστοιχο κουμπί (PAD)

Υπάρχει ένα script που μιμείται την συμπεριφορά της έκδοσης 7 όπου το κουμπί cue ορίζει / αποθηκεύει την τρέχουσα θέση σε hotcue.

To script αυτό για την κονσόλα σου είναι:
play ? cue_stop & set 'PlayClick' 0 : cue ? cue_stop & set 'PlayClick' 0 & set 'CueON' 1 while_pressed : param_equal get_cue 2 ? set_cue 2 & goto_cue 2 : param_equal get_cue 3 ? set_cue 3 & goto_cue 3 : param_equal get_cue 4 ? set_cue 4 & goto_cue 4 : param_equal get_cue 5 ? set_cue 5 & goto_cue 5 : param_equal get_cue 6 ? set_cue 6 & goto_cue 6 : param_equal get_cue 7 ? set_cue 7 & goto_cue 7 : param_equal get_cue 8 ? set_cue 8 & goto_cue 8 : set_cue 1 & goto_cue 1

To script αυτό το βάζεις στο κουμπί CUE
 

Posted Tue 18 Apr 17 @ 12:49 pm
Καλά το θυμωμουνα μου είχες ξαναδώσει κάτι αντίστοιχο για την sx η είναι το ίδιο με αυτό της rr?
 

Posted Tue 18 Apr 17 @ 6:02 pm
Λογικά είναι το ίδιο για όλες τις Pioneer.
Απλά κοίταξα τον κώδικα της RR και τον προσάρμοσα πάνω στο script μου.
Αν θες κώδικα και για την SX / SX2 βάλε τον ίδιο με αυτό που σου έδωσα από πάνω.

Το "χειρότερο" που μπορεί να συμβεί είναι να μην αναβοσβήνουν "σωστά" τα leds των CUE και PLAY την ώρα που κρατάς πατημένο το κουμπί CUE για να κάνεις prelisten του cue (ιδιοτροπίες της Pioneer που συγχωνεύτηκαν στους mappers :P )
 

Posted Wed 19 Apr 17 @ 10:32 pm
Ενταξει Γιωργο θα το δοκιμασω και στην sx Και σε λεω.
 

Posted Thu 20 Apr 17 @ 11:41 am


(Old topics and forums are automatically closed)